Uzun vadede en karlı online pazarlama aracı SEO, kurumsal firmalar için son zamanlarda en çok tercih edilen yöntem olmuştur. SEO için en önemli etken rakiplerinizdir. Eğer ürün veya hizmetlerinizde rakibiniz yoksa internet sitenizin 1.sırada olması sizi çok da şaşırtmamalı.

Günde 200 milyon sorgunun yapıldığı internette sağlıktan, turizme; gıdadan tekstile kadar bir çok firma internette bulunabilir olmanın peşinde. Sektörel SEO, sektörünüzün SEO rekabetini, rakiplerinizi, yapılacak çalışma adımlarının belirlenmesini sağlar. Kurumsal firmalar, Kurumsal SEO konusunda uzman bir firmaya danışarak Sektörel SEO analiziyle birlite fiyat teklifi talebinde bulunabilirler.

Hangi sektördeki firmalar SEO yaptırmalıdır

SEO, sektör farketmeksizin küçük-büyük tüm firmalar için gerekli bir çalışmadır ancak küçük işletmeler için büyüme yolunda daha önemli olduğu söylenebilir.

Google Adwords platformunda rekabet oranı en yüksek olan sektörler; Finans sektörü, bankacılık, turizm, sağlık, teknoloji, eğitim, emlak, giyim ve e-ticaret sektörleri olarak açıklanmış olup, bunlar dışında daha bir çok sektör vardır. Türkiye için konuşmak gerekirse Nakliyat sektörü için SEO çalışması, temizlik sektörü için, sağlık sektörü için SEO çalışmaları olmazsa olmaz olarak görünmektedir.

SEO Teklifi almak için sık sık web sitemizi ziyaret eden sektörler ise şu şekildedir;

  • Nakliye Sektörü,
  • Sağlık Sektörü,
  • E-ticaret Sektörü,
  • Danışmanlık Sektörü,
  • Reklam Sektörü

olarak gözlemlenmiştir.

Lisa Yazılım'dan sektörünüze özel anahtar kelime, rekabet ve site analizi yapılarak SEO teklifi almak için tıklayın.